وبلاگ زبان آموزان

آموزش زبان انگلیسی

نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳۸٩/۸/٢٠

 

گروه موسیقی رهاوی به سرپرستی و آهنگسازی محمد شمس آبادی  در روزهای پنجشنبه و جمعه (٢٧ و ٢٨ ) آبانماه در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور ساعت پنج و نیم (30: 17 )  به اجرای موسیقی خواهند پرداخت .

 

 
نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳۸٩/۸/٢٠

 

دلایل اصلی ناکامی در یادگیری زبان

ترس

 ما همیشه زبان را درس مشکلی تصور می کردیم که باید آنرا امتحان دهیم و بدین دلیل هرگز فرصت استفاه از آنرا بصورتی نیافتیم که از آن لذت ببریم.

 

تکیه بر محیط مبتنی بر متن

 دنیای واقعی زبان، یک دنیای صوتی است. در حـالی که سیستم آموزشی ما، دنیایی مبتنی بر متن بوده است و این باعث می شد که مشکل تلفظ نیز بر مشکلات بیشمار ما افزوده شود. بدلیل عدم زیستن در یک محیط واقعی صوتی با آن احساس بیگانگی می کنیم. نتیجه این سیستم آموزشی در آرمانی ترین شرایط تربیت مترجم بود، نه کسی که با زبان بتواند ارتباط برقرار کند.

 

تکیه بر گرامر

 کاش ما زبان را با روش کودکان یاد می گرفتیم که کمترین اهمیتی برای دستورات پیچیده زبان نمی دهند. راستی , خود چقدر با گرامر زبان مادری خود آشنا هستیم دستوات گرامری در تمامی زبانها یک موضوع کاملا تخصصی و انتزاعی از زبان است و اگر نه اینست پس اینهمه رشته های دانشگاهی سطح بالا در رابطه با دستور زبان چه معنی میدهند؟ حرف زدن با رعایت دستورات گرامری زبانی پر از استثناء مانند انگلیسی، تقریبا غیر ممکن است.

 

تاکید بر یادگیری لغات

 آموزش ما، حفظ کردن فرهنگهای لغت بود، هر معلمی برای خود دیکشنری کوچکی می ساخت که مجبور به حفظ آن بودیم. و متاسفانه هنوز هم کار به همین منوال است. در یک فرهنگ انگلیسی نگـاهی به لغت GET یا TAKE بیندازید. دو صفحه معنی مختلف و گاه متضاد برای یک لغت سردرگمی آدمی را در آموزش صد چندان می کند. فرق عمده زبان انگلیسی با زبان فارسی در این است که لغات در زبان انگلیسی عمدتا وقتی معنا واقعی دارند که در کنار سایر لغات قرار می گیرند. مثلا لغت Take معنی واضحی ندارد در حالی که معنی عبارت Take off کاملا مشخص است.

 عدم توجه به این الگوهای ساختاری روش طبیعی آموزش زبان

 به برخی ازاین تفاوتها در همین راهنما اشاره شده است.

 

اهمیت دادن به امر خواندن

 در هر زبانی چهار عنصر عمده خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن وجود دارد. آنچه در سیستم آموزش رسمی ما بیش از همه به آن پرداخته شده است امر خواندن می باشد. در برخی از کلاسهای غیر رسمی نیز صحبت از هم زمانی چهار عنصر رفته است. اما وقتی ما در محیط واقعی زبان قرار می گیریم در می یابیم که اگر هدف فراگیری زبان باشد عنصر خواندن و نوشتن اهمیت درجه چندم دارند به این دلیل ساده که در تمامی زبانها افراد بی سواد آن جامعه نیز قادر با تکلم زبان مادری خود هستند.

 

http://www.okhdar.com

 

تفاوت یادگیری کودکان و بزرگسالان

کودکان با توجه به اصول روانشناسی یادگیری و مطالعات گسترده موردی و تاریخی، در پروسه‌ی فراگیری زبان، بسیار سریع‌تر، روان‌تر و بهتر از بزرگسالان عمل می‌کنند.

بزرگسالان بیش از اندازه صحبت می کنند

فرمول این است: "گوش دهید"، "صحبت نکنید" و "صبور باشید". و حالا به نظر می رسد که این دیگر فقط راز کودکان نیست. این راز هر کسی است که می خواهد انگلیسی را یاد بگیرد. در حالی که کودکان با ایمان بیشتری به این روش پای بندند، بزرگسالان این کار را می توانند سریع تر انجام دهند.

 

 

 
نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳۸٩/۸/٢٠

 

Rules of learning English

RULE 1:  Always Study and Review Phrases, Not Individual Words

RULE 2: Don't Study Grammar.

RULE 3:  A Story (Focus on Listening).

RULE 4:  Slow, Deep Learning Is Best.

RULE 5: A Story (Use Point of View Stories).

RULE 6:  Only Use Real English Lessons & Materials.

RULE 7:  Listen and Answer, not Listen and Repeat.

 
نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳۸٩/۸/۱٧

 

 

"Focus is the key to all results. Results require that you concentrate your efforts on the smallest number of activities that will produce the largest amount of productivity."


"تمرکز داشتن ,  شاه کلید رسیدن به تمام نتیجه ها است. برای رسیدن به نتایج لازم است که تلاشهایتان را بر روی کوچکترین  فعالیت ها , متمرکز کنید , در نتیجه ,  می توانید بزرگترین کارهای ثمربخش را انجام دهید."

*-- Gary Ryan Blair {The Goals Guy}

 

"Most people never feel secure because they are always worried that they will lose their job, lose the money they already have, lose their spouse, lose their health, and so on. The only true security in life comes from knowing that every single day you are improving yourself in some way, that you are increasing the caliber of who you are and that you are valuable to yourcompany, your friends, and your family."

 

اکثر مردم  هیچگاه احساس امنیت نمی کنند بخاطر اینکه یا همیشه نگران از دست دادن شغل یا پولی که تا کنون کسب کرده اند هستند ,  و یا نگران از دست دادن همسر , سلامتی  و یا سایر چیزها. تنها کسب احساس امنیت در زندگی  دانستن این مطلب  است که هر  روز , چنان توانائی های خودتان را در زمینه های مختلف بالا ببرید تا میزان  شخصیت و ارزش شما برای محل کار , دوستان و خانواده تان  روز به روز بیشتر گردد.

*-- Anthony Robbins {American Speaker, Peak Performance Expert}

 

 

Only when your consciousness is totally focused on the moment you are in can you receive whatever gift, lesson, or delight that moment has to offer."


فقط زمانی که هوش و حواس شما  کاملا  معطوف در لحظه باشد , می توانید همه موهبتها , درس ها  و  شادی های آن لحظه   را دریافت کنید.

*-- Barbara De Angelis {American Author}

 

مترجم: حبیب الماسیان

 
نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳۸٩/۸/۱٧

 

I have just visited this interesting article & suggest  you to  read it too!

The difficult parts of English are:

  • The spelling of a word may not show what the pronunciation (way of saying) the word is.
    This is because English words came from many different sources. It is not a 'pure' language.
  • Because English came from two main sources - old French, and old Anglo-Saxon, there is a very large vocabulary of words. Words with similar meanings may have come from both sources. For example, START (from Anglo-Saxon) and COMMENCE (from old French). The meaning is similar, but not precisely the same.
  • Native English speakers use a lot of idioms, that is - words used in a way which is not their obvious meaning. An English speaker may say,

"I do not think much of apples."

This does not mean he doesn't often think about apples. It means that he does not like apples very much!

Yet he might say,

"I think nothing of going for a swim before breakfast."

What this really means is that he actually likes doing this, and that it is no problem to him!

But don't worry. You will find that you can understand and communicate even when you have not been learning English for long ! ...

 

 
نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳۸٩/۸/۸


We always imagine other people happy more than the extent that they are.   Montesquieu


ما همیشه دیگران را بیش از آن حدی که هستند , خوشبخت تصور می کنیم . (منتسکیو)