وبلاگ زبان آموزان

آموزش زبان انگلیسی

نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳٩٥/٧/۱٩

 

«من از امام حسین آموختم که چگونه درعین مظلومیت می توان به پیروزی رسید». (مهاتما گاندی)

 
نویسنده: حبیب الماسیان - ۱۳٩٥/٧/٦

 

مقاله «۸ نکته برای استفاده موثر تر از زمان» به نکاتی اساسی و بسیار مهم اشاره دارد. از ویژگی مطالعه این مقاله درج پیوندهای مفید به مباحث و نکات اصلی مقاله است.با ما همراه باشید

اگر تا به حال فکر کرده باشید که ساعت کافی در روز وجود ندارد و یا در تعجب هستید که چرا به اهداف بلند مدت خود نمی رسید، ممکن است بتوانید از طریق  یادگیری تعدای راهکار که بر استفاده بهتر از وقت تان تمرکز دارد، بهره ببرید. در اینجا هشت نکته برای بیشترین استفاده از روزتان،معرفی می شود.

وقت را غنیمت دان آن قدر که بتوانی    حاصل از حیات ای جان این دم است تا دانی  (حافظ)

 

۱- دلایل تان را برای تعلل در انجام کار مشخص کنید

برای برخی از افراد، برنامه ریزی بیش از حد، دلیل همیشگی ناتمام باقی ماندن کارهای خاص است. با این حال، تعلل در انجام کار(اهمال کاری) نیز نقش کلیدی در بسیاری از موارد ایفا می کند. اگر شما می دانید که،خرابکاری بواسطه نشستن در پای تلویزیون و در هنگامی که شما به خودتان قول شروع انجام یک کار در یک پروژه بزرگ را  داده اید، است، در نتیجه یک نگاهی انتقادی به این نکته داشته باشید که چرا ممکن است از اهدافی که به ارزش آن واقف هستید،دوری می کنید.برای مثال،ممکن است ترس از شکست داشته باشید، و یا ممکن است اهدافی تعیین کرده باشید که واقعا مورد علاقه شخص دیگری است. درک اینکه چرا شما تعلل دارید می تواند به نگرانی اساسی  و از میان برداشتن موانع برای استفاده موثر از وقت تان کمک نماید.

چند مقاله مرتبط در مورد تعلل در کار یا اهمال کاری  : +++

۲- فهرستی را تهیه کنید

داشتن یک فهرست “انجام کارها” یا ( TO Do List) برای روز یا هفته، مزایای گسترده ای دارد. مرحله اول، در صورتی که شما فهرست را در یک مکان مشخص قرار دهید،این فهرست به عنوان یک یادآوری مفید از مواردی که ممکن است از ذهن شما برود،عمل می کند. در مرحله دوم، فهرستی از کارهای خانه و سایر کارها تهیه کنید؛داشتن فهرست به شما این اطمینان را  می دهد که همیشه برای وقت های آزادتان می خواهید کار مفیدی انجام دهید.این فهرست هم چنین می تواند به شما را در تقسیم کردن کارهای پیچیده (مانند دکوراسیون دوباره و  یا برنامه ریزی یک سفر) به  کارهای کوچکتر، اهداف قابل هضم تر که انجام رساندن آن به صورت مرحله به مرحله آسان تر است، کمک نماید. به عنوان یک امتیاز، مغز از طریق یک فهرست می تواند، اطلاعات را راحت تر پردازش نماید.

چند مقاله مرتبط در مورد فهرست انجام کارها : +++

شما را به خواندن ادامه مطلب در سایت به پرایس دعوت می کنیم:

http://behprice.com/

@ImenPardazesh