وبلاگ زبان آموزان

آموزش زبان انگلیسی

مهارت های مطالعه زبانهای خارجی
ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۱۱/٩  کلمات کلیدی: مهارت های مطالعه

این مطالب در ادامه مطالب قبلی می باشد که امیدورارم مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. روز خوش

 

CDs / Cassette- Audio
اساس یادگیری ما به دو طریق انجام می شود : شنیدن و یا دیدن . بنابراین وقتی که روند یادگیری کودکان را بررسی می کنیم. می فهمیم اساس یادگیری زبانی او بر اساس شنیدن و سپس تقلید کردن انجام می شود. بنابراین کسی که قصد یادگیری جدی زبان را دارد و می خواهد به زبان مورد نظر خود گویش کند باید مهارت شنیداری خود را افزایش دهد و امروزه با وجود امکانات بسیار زیاد صوتی و تصویری یادگیری به آسانی انجام می شود.
در ادامه روند مطالعات زبانی باید از وسایل کمک آموزشی صوتی نیز استفاده کرد و بعضی از آنها که به صورت فیلم های آموزشی است به صورت مستقل می توان استفاده کرد. هر چقدر که بیشتر گوش کنید نتیجه بهتری را بدست می آورد.


Magazines/ Newspaper
یکی از روشهای کم هزینه برای آشنا شدن با لغات روزمره هر زبانی خواندن روزنامه یا مجله است. روزنامه ها شباهتی به کتاب های آموزشی و گرامری کلاسهای شما ندارند بلکه اینها همان لغات واقعی هستند که گویشوران آن زبان روزانه به همین صورت تکلم می کنند .
در بسیاری از شهرها در دکه ای روزنامه فروشی اقدام به فروش روزنامه ها و مجلات خارجی هم می کنند ضمن اینکه اینترنت را هم نیاید فراموش کنیم . روزنامه ها و مجلات فراوانی در اینترنت منتشر می شوند و از طریق جستجو از طریق گوگل و یا سایر موتورهای جستجو می توانیم به صدها منبع مختلف دسترسی پیدا می کنید.

Books Language - Dual
کتاب های دو زبانه
استفاده از کتابهای دوزبانه بسیار آسان و راحت است , بخاطر اینکه در یک صفحه , متن اصلی زبان قرار دارد و در صفحه مقابل ترجمه همان متن نوشته شده است. همکنون کتاب های کوچک جیبی در بازار وجود دارد . دیگر ضرورتی ندارد که دائما بخاطرکلمه ای که معنی آن را نمی دانید به فرهنگ لغتتان مراجعه کنید.