وبلاگ زبان آموزان

آموزش زبان انگلیسی

ده روش سریع برای بهبود زندگی
ساعت ۱٢:٢٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۱/٢٤  کلمات کلیدی: 10 روش برای بهبود زندگی

با عرض  سلام و احترام خدمت بازدیدکنندگان محترم

در این پست یکی از آخرین ترجمه هایم را جهت مطالعه شما تقدیم می کنم . شاد باشید .لبخند

 

ده روش سریع برای بهبود زندگی

اکثر مشکلات موجود از طرز تفکر ما شکل می گیرند  نه از رخدادها , بدشانسی ها و دیگران .آنها را از طریق عادتهای نادرست ذهنی خودمان بوجود می آوریم . در اینجا ده عادت درست معرفی شده  که برای رهایی از بسیاری از مشکلات هر یک  در شما تاثیر می گذارند .این عادتها را به سرعت در خود پرورش دهید.

 

1- زود نتیجه گیری نکنید !

این عادت به دو طریق موجب افزایش مشکلات مردم شده است. اول اینکه این افراد گمان می کنند که از وقایع احتمالی آگاهند بنابر این توجهی به اصل موضوع نمی کنند و در عوض طبق فرضیه ذهنی خود عمل می نمایند. آدمیزاد پیشگوی بسیار بدی است. بیشتر فرضیات آنها نادرست است که باعث واکنش اشتباهی هم نیز می شود. عادت بعدی هم این است که این افراد گمان می کنند  که از ذهنیت مردم باخبرند و می دانند مردم قصد انجام چه کاری را دارند و این همان تکرار اشتباه است.  گسیختگی اکثر روابط به خاطر این نوع خاص از کوته فکری است  تا مسائل دیگر .

2- از کاه کوه نسازید !

افرادزیادی با بزرگ کردن شکست های کوچک  آنها را به بلاهای خطر آفرین تبدیل کرده و واکنش مشابه ای از خود نشان می دهند. با این عادت از کاه کوه می سازند و برای چیزهایی که وجود خارجی ندارند و یا آنقدرها ارزش نگرانی ندارند , آشفته و نگران می شوند.  چرا اینگونه عمل می کنند ؟ علت واقعی چیست ؟  شاید دلیل آن این باشد که می خواهند مهمتر  به نظر برسند . دلیل هر چه می خواهد باشد , غیر منطقی و مخرب است.

3- قانون وضع نکنید!

 بخش عمده ای از این "بایدها " و " نبایدها"  بی مورد است. تنها فایده آنها این است که باعث احساس نگرانی شما می شوند. موضوع چیست ؟  وقتی که از این مقررات ساخته و پرداخته ذهن استفاده می کنید  با محدودیت های کم اهمیت و دستورات بچه گانه خود را مشغول می کنید و هنگامی که می خواهید این قوانین را بر روی دیگران اعمال کنید  خود را به یک انسان زورگو , ایرادگیر  و متعصب تبدیل  می کنید.

4- از کلیشه ساختن و برچسب زدن به افراد و شرایط بپر هیزید !

کلماتی که به کار می برید  می توانند باعث تخریب شما شوند. استفاده از زبان انتقادی  و منفی باعث بوجود آمدن همان طرز فکر  می شود. اینکه مسائل را به اجبار به مقوله های از پیش تعیین شده تبدیل کنید  , در واقع معنای حقیقی آن را پنهان کرده و فکرتان را بدون داشتن هیچگونه هدفی محدود و مقید می کنید. اگر واقعیت را ببینید و برچسب نزنید  از عاقبت کار شگفت زده خواهید شد.

5- (خیلی ) کمال گرا نباشید  !

زندگی صرفا سیاه و یا سفید نیست.  اگر بدنبال کار معرکه ای  می گردید  احتمالا هیچوقت  چنین کاری را پیدا نمی کنید. در حالیکه سایر موارد از چیزی که هستند بدتر به نظر می رسند. تلاش برای برقراری یک ارتباط کامل و بی نقص احتمالا منجر به  این می شود که مابقی عمرتان را در تنهایی سپری کنید.  کمال گرایی (افراطی ) یک معضل فکری است  که تمام خوشی شما را از بین می برد و شما را بدنبال چیزی که دست نیافتنی است می فرستد.

6- هیچوقت حکم کلی صادر نکنید !

داشتن یک یا دو شکست نشانه شکست دائمی شما نیست. کسب پیروزی غیر عادی  شما را به یک نابغه تبدیل نمی کند. یک یا دو  اتفاق همیشه اشاره به یک روند دائمی ندارند. معمولا رخدادها , همان چیزی هستند که به نظر می رسند نه چیز دیگر .

7- زیاد از حرفهای دیگران رنجیده خاطر نشوید !

بیشتر مردم , حتی دوستان و همکاران شما نه درباره شما فکر می کنند و نه حتی اصلا به شما توجه می کنند.  قریب به اتفاق افرادی که در محل کار و یا همسایگی شما هستند احتمالا از شما چیزی تاکنون نشنیده و یا اصلا نمیخواهند هم  بدانند. بالا و پایین های زندگی و سردرگمی دیگران  به هیچ وجه  جنبه شخصی ندارد . تصدیق آنها  تنها باعث بدبختی بیشتر شما می شود تا نیاز داشتن .

8- فکر نکنید که احساسات شما قابل اعتمادند!

همیشه احساسات شما گویای وقایع  نیستند . صرف اینکه  شما احساسی دارید دلیل بر این نمی شود که واقعیت داشته باشد. بعضی اوقات احساسات, صرفا ناشی از احساس خستگی , گرسنگی , ناراحتی و  یا بع علت سر درد داشتن است . چون که شما  احساس خوبی ندارید  و یا اینکه بسیار عالی هستید در آینده تاثیری نخواهد گذاشت . ممکن است احساسات ما درست باشند اما دلیل بر واقعیت چیزی نیستند.

9-  نا امید نباشید,  خوش بین باشید!

 در صورتیکه در زندگی و کار انتظار وقایع بد را داشته باشید , همیشه به سراغتان می آیند . یک ذهن منفی گرا درست مثل نگاه کردن به جهان از طریق  لنزهای ناصاف و کثیف است. فقط عیبها را می بینید و موارد دیگر را  به چشم نیاورده و به طور سطحی از آن می گذرید. در صورتیکه بدنبال نکات مثبت باشید آنها را هم به همین طریق  پیدا میکنید.

10 -  به گذشته فکر نکنید  !

به گذشته فکر نکنید . بهترین پیشنهاد من از بین همه این موارد این نکته است. حرکت کنید و اقدامی انجام بدهید. ریشه اکثر عصبانیت ها , ناکامی ها , گرفتاریها در جهان در آسیب ها و مشکلات گذشته  است.  هر چقدر بیشتر آنها را به  ذهن بیاورید . احساس بدتری پیدا می کنید  و مشکلات بزرگتر به نظر خواهند رسید.  سعی  نکنید که با گرفتاری ها درگیر شوید , حرکت کنید و  اقدامی انجام دهید . با این کار تقریبا تمام قدرتی که قصد آسیب زدن به شما را داشته است را از بین می برید.

Source : http://www.lifehack.org/articles/lifestyle/10-virtually-instant-ways-to-improve-your-life.html

مترجم : حبیب الماسیان

www.zabanamozan1.persianblog.ir