وبلاگ زبان آموزان

آموزش زبان انگلیسی

راه ثروتمند شدن
ساعت ٥:۳٦ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢  کلمات کلیدی:

با تقدیم سلام به دوستان عزیز 

در این پست یکی از ترجمه های سالهای قبلم را در رابطه با  "راه ثروتمند شدن" قرار می دهم.

 

راه ثروتمند شدن

 

 

یادم  می آید روزی با یکی از دوستان ثروتمندم به نام ایوان (Ivan) صحبت می کردم . او به من گفت: « پول به دست آوردن آسان است» . « فقط لازم است که بدانی سیستم چطوری کار می کند ». 

سالها بعد به حرف ایوان رسیدم .  بله بدست آوردن پول آسان است ، به هرحال چیزی ، که باید بدانید این است که سیستم چطوری برای شما کار می کند. راه رسیدن به موفقیت برای هر کسی متفاوت است.

راهی که ایوان برای کسب درآمد انتخاب کرده بود برای من مناسب نبود و احتمالا راهی که من هم انتخاب می کنم، مناسب شما نیست.

اجازه بدهید راه ثروتمند شدن به راه و روشی که خودتان بتوانید را در اینجا توضیح دهم . من تضمین نمی کنم که درآخر کار شما میلیونر می شوید- که اعتباری به این روزگار نیست-  اما من می توانم بهترین راهی که بوسیله آن شما زندگی سعادتمند و موفقی پیدا کنید را به شما نشان دهم.

 

 

بسراغ کاری که عاشق آن هستید بروید

 

این گفته ، مهمترین درسی است که یک جوان به دانستن آن نیاز دارد. بهترین شانس موفقیت شما پیدا کردن کاری است که عاشق آن باشید و برای سالها آن را انجام دهید. دست به کاری نزنید که فقط خواسته باشید پدر، مادر، و یا همسرتان را از آن راضی نگه دارید .درآخر، این شمایید که باید آن کاررا انجام دهید.

این حرف را ازمن به یاد داشته باشید: من سالها مشغول به انجام  کارهای اشتباهی بودم . زمانی که جرات انجام کاری که دوستش داشتم را کردم ، موفقیت بدست آوردم .

 

هیچکس دقیقا مثل شما نیست... .  وقت خود را صرف انجام کارهایی که مناسب شماست کنید که با انجام این کار گام بزرگی را به سمت موفقیت برداشته اید. حال چطور باید بدانید که چه کاری را انجام دهید؟ از خودتان بپرسید « اگر دغدغه مالی نداشته باشم ،  چه کاری را  همکنون آنقدر دوست دارم که در صورت کار بدون دستمزد ، باز هم حاضر به انجام آن کار هستم ؟» بعد از ( پاسخ ) به این سوال به سراغ آن کار بروید.

 

 

دست از نگرانی راجع به پول بردارید

 

هیچ راه سریع و آسان برای ثروتمند شدن وجود ندارد. مدتها طول می کشد که پول زیادی جمع کنید و اکثرا کم کم بدست شما می رسد . در این صورت اگر راجع به پول نگران باشید – و کارتان را انجام ندهید- در این صورت چیزهایی که شما را به سمت ثروتمند شدن سوق میدهد را از دست می دهید .

مدت های مدیدی را صرف تلاش برای چیزهایی که عاشق آن هستید ، کنید . من از مردم شنیده ام که می گویند : « اول بزار من میلیونر بشم ، اونوقت کاری که دوست دارم رُ انجام می دم.»  

خب ، آنها دارند بالعکس عمل می کنند . تنها  شانس واقع برای  میلیونر شدن ، انجام دادن کاری است که شما آن را  دوست داشته باشید .

هر زمان جوانی را دیدید که می گفت: « قصد  دارم وقتی که 30 سالم شد ، میلیونر بشوم.»  آنوقت من شرط می بندم  که آن جوان در 30 سالگی هیچوقت میلیونر نمی شود .»  به علاوه ، تاوقتی که آن جوان یاد نگیرد که قبل از خواسته اش برای کسب درآمد ، استعداد و علاقه خودش را به کار گیرد  ، هیچگاه به ثروت نخواهد رسید.

سالهای کاریتان را بر روی تلاش های هدفمند متمرکز کنید.

 


 

هیچ چیز به مجانی بودن پول نیست

 

اما نظرتان درباره افرادی که در روزنامه ها درباره برنده شدن آنها در بخت آزمایی (لاتری) می خوانید چیست؟ آیا این از آن پولهای مجانی نیست؟  

دلیل اینکه شما چنین  وقایعی را می خوانید ، نادر بودن آنهاست. وقتی کسی بدون انجام هیچ کاری صاحب میلیونها دلار می شود ، خب خودش کلی خبر است.چیزی که شما درروزنامه ها راجع به آن مطلبی را نمی بینید ، درباره افرادی است که کاری که مناسب آنهاست را پیدا نکرده اند ، سالها به سختی کار می کنند و کم کم ثروت واقعی خود را بدست می آورند . این دسته از وقایع بسیار معمولتراز چیزی است که شما ممکن است فکر کنید و آنها خبر ( خاصی ) محسوب نمی شوند .

چیزی را به شما می خواهم بگویم؛ تنها پولی موجب خوشحالی شما می شود که خودتان  آن را بدست بیاورید . اگر تاکنون واقعا اتفاقی  پیش آمده است که شما پول زیادی را مجانا بدست آورده باشید، شرط می بندم که این پولها باعث خوشحالی شما نشده است.

و دیگر اینکه ، بهترین راه برای خراب کردن زندگی یک جوان این است که پول زیادی  به او ببخشید. شما برای اینکه صبح زود از خواب بیدار شوید به دلیلی نیاز دارید . برای بیشتر دوران جوانی شما ، همین دلیل است که می بایست به کار شما بیاید. در گوشه و کنار همین کشور (آمریکا) تعداد معدودی هستند که برنده بخت آزمایی می شوند ؛ اما قرار نیست که آن فرد ، من و یا شما باشیم . من و شما می خواهیم پول خود را از راه کارکردن بدست بیاوریم .

 

 

10 درصد از کل درآمدتان را پس انداز کنید

 

چه زمانی باید برای بازنشستگی نقشه بکشید ؟ جواب، همین حالاست . تنها 10 درصد از درآمدتان را  که هزینه می کنید را پس انداز کنید و درحساب پس انداز ویژه ای بگذارید . هنگامیکه زمان پرداخت مالیات سر رسید ، آنوقت شمابخشی از این پول را اختصاص به حساب پس انداز بازنشستگی خود بدهید، مابقی پول را هم می توانید عاقلانه سرمایه گذاری کنید . مهمترین چیزی که باید از آن مطمئن شوید این است که تحت هیچ گونه شرایطی نباید تا زمان بازنشستگی  یک قران از این پول را خرج کنید .(یعنی) نه برای عمل جراحی مادربزرگتان نه برای هدیه فارغ التحصیلی دخترتان و نه برای پرداخت کمی که برای خانه رویایی خود می پردازید .

اگر شما حقوق ماهیانه می گیرید ،10 درصد از فیش حقوقی خود را پس انداز کنید . مهم نیست که شما پولدار یا کم درآمد باشید ، اهمیت ندارد که صاحب چه میزان پولی هستید ، اول این 10 درصد را از روی پولتان بردارید .

این قضیه خصوصا برای شمایی که شغل آزاد دارید مهم است . اطمینان حاصل کنید که 10 درصد از کل درآمدتان را پس انداز کنید . همه چیزتان را خرج شغلتان نکنید ، در غیر این صورت  شما در پایان دوره کاری خود چیزی برای عرضه کردن ندارید .

آیا می خواهید خود را متقاعد کنید که این پیشنهاد خوبی هست یا خیر؟

 

مشکلی نیست ، از یک مرد بالای 40 سال بپرسید :«  اگر تا به حال 10 درصد از کل درآمدتان را که خرج کرده اید  پس انداز کرده بودید  همکنون صاحب چه مقدار پولی بودید ؟ »

این حرف را از من داشته باشید، زندگی کردن با  90درصد از درآمدتان  فرقی با خرج کردن تمام آن ندارد، روز به روز شما متوجه فرق آن نمی شوید . اما در طی سالها آن 10 درصد خود را نشان می دهد.

باید  جدی عمل کنید . آنوقت در اواخر سالیان زندگی دلایل خوبی برای خرج کردن اندوخته خود دارید . این طور نیست.

 

 

راز ثروتمند شدن

 

پس ازسالها ، کارهایی که هر روزه انجام داده بودید نتیجه خود را نشان میدهد .

وقتی عاشق کار خود هستید و به مدت طولانی سخت  کار کرده اید . دنیایی که خواهید داشت، بهترین خواهد بود .

به اقتصاد به دید یک سازمان پیچیده عظیم نگاه کنید . اگر یاد بگیرید که در مسیر درستی مشارکت کنید ، آنوقت اقصاد به شما پاداش می دهد . اگرغیرازاین باشد شما بی پول خواهید شد.

 کسب موفقیت و ثروت آسان است. کاری پیدا کنید که برای شما بهترین  باشد . سالهای زندگیتان را غرق کارتان کنید . و مقداری از این دوران را با نقشه پیش ببرید .

اگر از این دستورالعمل پیروی کنید . تضمین نمیدهم که شما میلیونرمی شوید. اما تضمین می کنم که زندگی مفید ، پرثمر و با نشاطی  خواهید داشت.

 و در نهایت اینکه،  با گذشت سالها، بهترین شانس را برای ثروتمند شدن بدست خواهید آورد.

 

 

نویسنده : Harley Hahn

مترجم: حبیب الماسیان