وبلاگ زبان آموزان

آموزش زبان انگلیسی

شکسپیر وجود خارجی ندارد!
ساعت ۱٢:٤٤ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢۸  کلمات کلیدی: زنی به نام شکسپیر

تاریخ : سه شنبه 28 خرداد 1387

شکسپیر وجود خارجی ندارد! / زنی به نام شکسپیر

جان هادسون محقق و شکسپیرشناس اعلام کرد با انجام پژوهشی به این نتیجه رسیده است که ویلیام شکسپیر شخصیتی خیالی است و تمام آثاری هم که به او نسبت داده شده متعلق به زنی یهودی و ایتالیایی تبار است.این محقق انگلیسی در تحقیق خود بر این نکته تاکید کرده است که امیلیا بوسانو لانی یه خالق شخصیت شکسپیر ، شاعر و نمایشنامه نویس شهیر انگلیسی است و این شخصیت تنها به سبب نوشتار پدید آمده است.

جان هادسون ادعا کرده است:امیلیا بوسانو دختر زن و مردی فقیر و یهودی بوده که در سال 1611 میلادی مجموعه ای از شعرهایش را با نام slave dues rex judaeorum منتشر کرده است. هادسون تشابه های زیادی میان این اشعار و غزلهای شکسپیر پیدا کرده است.

این پژوهشگر گفته است: این زن نام یک مرد (ویلیام شکسپیر) را بر خود نهاد تا بتواند به کار خود که همان شعر و نوشتن در حوزه ادبیات بوده است ادامه دهد و همچنین از هر گونه حمله احتمالی در زمان خود که به زنان پدیدآورنده آثار بدیع روا داشته می شد ، دور بماند.

تا کنون چند پژوهشگر دیگر به جز هادسون ادعا کرده اند که شخصیتی به نام شکسپیر وجود خارجی نداشته و تنها آثاری که به او نسبت داده شده اند واقعی هستند. برخی نیز وجود شکسپیر را باور داشته ولی تعدادی از آثار منتسب به او را متعلق به وی نمی دانند.منبع : جام جم