مهارت های مطالعه زبانهای خارجی

این مطالب در ادامه مطالب قبلی می باشد که امیدورارم مورد استفاده شما دوستان قرار بگیرد. روز خوش

 

CDs / Cassette- Audio
اساس یادگیری ما به دو طریق انجام می شود : شنیدن و یا دیدن . بنابراین وقتی که روند یادگیری کودکان را بررسی می کنیم. می فهمیم اساس یادگیری زبانی او بر اساس شنیدن و سپس تقلید کردن انجام می شود. بنابراین کسی که قصد یادگیری جدی زبان را دارد و می خواهد به زبان مورد نظر خود گویش کند باید مهارت شنیداری خود را افزایش دهد و امروزه با وجود امکانات بسیار زیاد صوتی و تصویری یادگیری به آسانی انجام می شود.
در ادامه روند مطالعات زبانی باید از وسایل کمک آموزشی صوتی نیز استفاده کرد و بعضی از آنها که به صورت فیلم های آموزشی است به صورت مستقل می توان استفاده کرد. هر چقدر که بیشتر گوش کنید نتیجه بهتری را بدست می آورد.


Magazines/ Newspaper
یکی از روشهای کم هزینه برای آشنا شدن با لغات روزمره هر زبانی خواندن روزنامه یا مجله است. روزنامه ها شباهتی به کتاب های آموزشی و گرامری کلاسهای شما ندارند بلکه اینها همان لغات واقعی هستند که گویشوران آن زبان روزانه به همین صورت تکلم می کنند .
در بسیاری از شهرها در دکه ای روزنامه فروشی اقدام به فروش روزنامه ها و مجلات خارجی هم می کنند ضمن اینکه اینترنت را هم نیاید فراموش کنیم . روزنامه ها و مجلات فراوانی در اینترنت منتشر می شوند و از طریق جستجو از طریق گوگل و یا سایر موتورهای جستجو می توانیم به صدها منبع مختلف دسترسی پیدا می کنید.

Books Language - Dual
کتاب های دو زبانه
استفاده از کتابهای دوزبانه بسیار آسان و راحت است , بخاطر اینکه در یک صفحه , متن اصلی زبان قرار دارد و در صفحه مقابل ترجمه همان متن نوشته شده است. همکنون کتاب های کوچک جیبی در بازار وجود دارد . دیگر ضرورتی ندارد که دائما بخاطرکلمه ای که معنی آن را نمی دانید به فرهنگ لغتتان مراجعه کنید.

/ 1 نظر / 7 بازدید
زهرا رنجبر

با نام خدا با عرض سلام نظر دهي در اين موارد بسيار متفاوت خواهد بود چراكه اين مسايل تجربي هستند اما بنابر تجربيات خودم در زبان انگليسي جالب بود.با تشكر