توصیه هایی برای یادگیری زبان

 

این بخش ترجمه ای از کتابی است که در حال حاضر قسمتی از آن را در این پست قرار می دهم . امیدوارم قسمتهای دیگری را نیز ترجمه و اضافه کنم. روز خوشلبخند

 

Advice and Language Learning Tips

توصیه ها و نکات یادگیری زبان


بخش توصیه ها و نکات یادگیری زبان را واقعا در یک کلمه ساده میتوان اینگونه بیان کرد: "تمرین کنید ". اینکه چه نوع موضوعات و مطالبی برای مطالعه استفاده می کنید شاید به این اندازه که چگونه یا هر چند وقت یک بار از آنها استفاده می کنید مهمتر نباشد.
تاکیدی بر این نداریم که روش شما باید چند نوار و سی دی صوتی داشته باشد خواه یک یا دو کاست یا سی دی باشد اما هر چه بیشتر باشد بهتر است.
هر چقدر مجبور باشید منابع بیشتری را یاد بگیرید بهتر است.دقت داشته باشید که چه وسایل آموزشی برای روش مطالعه شما نقش مکمل را ایفا می کنند ( مثلا یک داوطلب کنکور سراسری باید بر روی یادگیری لغات , مهارت خواندن و نکات گرامری و تست زنی کتابهای دوران دبیرستان خودش تاکید داشته باشد و دیگر نیازی نیست مهارت شنیداری و یا نوشتاری خود را تقویت کند و کتابهای دیگری را مطالعه نماید.)
تصمیم به یادگیری یک زبان هیجان انگیز است اما اکثر اوقات بدلیل انتخاب راه و روش غلط, هدف و تمرکز خودمان را از دست داده و یا اینکه دلسرد می شویم و پول و وقتمان را صرف یک راه غلط میکنیم. اگر راه و روش چگونه یاد گرفتن را بدانیم نقش موثری در میزان موفقیت ما ایفا می کند.
اجازه بدهید , بعضی از این شیوه های خوب را بررسی کرده و نقاط قوت و ضعف آنها را مشخص نماییم. همچنین با توجه به شناختی که بدست می آورید آنها را با میزان وقت, پول وعادت های مطالعه خود سنجیده و شیوه مناسبی را انتخاب کنید.
همانطور که می دانید هر کسی با دیگری فرق دارد. هر کسی امکانات , قدرت و نیازهای مختلفی دارد. باید شیوه ای انتخاب کنید که بهترین نتیجه را بدهد.

/ 1 نظر / 6 بازدید
آیسان

خیلی مطالبتون عالیه اما بقیش چی شد[چشمک]