فراگیری یک زبان جدید

متن پیش رو را از یک مقاله انگلیسی ترجمه کردم  که  در حال حاضر  منبع آن را ندارم  در ضمن متن خیلی کامل هم نیست اما دربردارنده نکات جالب ای است  که ارزش مطالعه آن را دارد.

 

فراگیری یک زبان جدید

 توانایی یادگیری یک زبان  بسته به  پیشینه اقتصادی , سابقه مذهبی ,ملی ,جنسیت , نژاد ,مذهب , سن و نمراتی که در مدرسه بدست می آورید نیست. درحالیکه هر کسی با دیگری فرق دارد و هر یک از ما توانائیها و نیروهای مختلفی داریم اما تا اندازه ای به نوبه خودمان  توانایی یادگیری یک زبان را داریم . شاید ما قصد نداشته باشیم که با یادگیری زبان مورد نظرمان به یک خطیب و سخنران و یا یک رمان نویس در آن زبان تبدیل بشویم  اما همه ما توانایی کافی برای یادگیری و برقراری ارتباط با سایر زبانها را داریم.

هیچ گونه خطری برای« زیاد یادگرفتن یک زبان» شما را تهدید نمی کند . البته شما نمی توانید زبانهای خارجی زیادی را در ذهن خود انباشته کنید .این گونه هم  نیست که وقتی شما  ذهن خود را از یادگیری زبانهای خارجی پر کرده اید هیچ خطری هم متوجه اطلاعات زبانی شما نمی شود. در حقیقت یادگیری یک یا چند زبان خارجی  باعث بالا رفتن حافظه , مهارت های ریاضی , تحلیل و حل مسائل  شما شده و قوه خلاقیت و فکر را بالا می برد.

علاوه بر این موارد و از همه مهمتر این است که یادگیری یک زبان خارجی  مهارت های چهارگانه (خواندن, نوشتن, شنیدن و صحبت کردن ) زبان مادری  شما را افزایش می دهد.

 

/ 2 نظر / 10 بازدید
قلندر

وبلاگتون عالیه مخلوط همه چیز هست بخصوص این که به فهم ما از زبان کمک می کنه نه این که صرفا تکنیک هایی باشه مثل سایر تکنیک های غیر قابل فهم دیگران ممنون

ابلیس

فقط یه خورده فکروشو کن هر ترم شهریه تا شهریه ندی انتخاب واحد برات باز نمیشه بدبختی سلف هم شام نمیده فقط ناهار میده اونم با هزار تا دردسر وام دانشجویی که خبری نیست تازه اگه آخر مدرک گرفتی مدرکت برابر چک نویس میشه یعنی فاقد اعتبار خوابگاه نداری باید بری خونه اجاره کنی اونم با پیش قسط هنگفت در کل میشه گفت:شبانه = بدبختی