آشنایی کودکان انگلیسی با رباعیات خیام

آشنایی کودکان انگلیسی با رباعیات خیام

روزنامه گاردین در ضمیمه مربوط به کودکان که ویژه کریسمس متتشر شده ، در مقاله ای به معرفی عمر خیام شاعر شهیر ایرانی و رباعیات او و همچنین مترجم انگلیسی آن پرداخته است.
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رایزنی فرهنگی ایران در لندن، در این مقاله که همراه با تصویری خیالی از خیام است آمده است :« بیش از صد سال پیش در یک کتابفروشی قدیمی و کوچک در لندن در کنار کتاب های گرد و خاک گرفته، جعبه ای قرار داشت با دست نوشته ای بر روی آن ؛ "همه محتویات این جعبه، یک پنی" و داخل آن پر بود ازورقه های یک کتاب کهنه و فرسوده، که برای از بین رفتن و فراموش شدن آماده بودند. مردی که این جعبه را برداشت و خرید شاعر و نقاشی معروف به نام "دانته گابریل روزتی" بود . او چند ورق از داخل جعبه برداشت و خواند و شدیدأ تحت تأثیر قرار گرفت ».

 برای خواندن ادامه مطلب و لینک خبراینجا کلیک کنید 

/ 2 نظر / 17 بازدید
گل گلدون غم

سلام استاد وقت بخیر حالتون خوبه ؟ خب فردا میبینمتون و حتما نتیجه امتحانو میگید ولی استاد باور بفرمایید با امادگی کامل نیوده بودم اخه مریض بودم و حالم خوب نبود . خب مطلبتون هم که مثل همیشه زیبا بود کاش همه خیامو میشناختن و ازش استفاده میکردن . و یه گله کوچیک من زیاد امدم وبتون ولی موفق نشدم نظر بدم میدونم سرتون شلوغه ولی یه سر به من بزنید گاهی من از اخرین باری که نیومدید 3 شعر دیگه گفتم و توی وبه خوشحال میشم نظرتونو بدونم . یا علی