راه ثروتمند شدن

 

هیچ چیز به مجانی بودن پول نیست

 

اما نظرتان درباره افرادی که در روزنامه ها درباره برنده شدن آنها در بخت آزمایی (لاتری) می خوانید چیست؟ آیا این از آن پولهای مجانی نیست؟  

دلیل اینکه شما چنین  وقایعی را می خوانید ، نادر بودن آنهاست. وقتی کسی بدون انجام هیچ کاری صاحب میلیونها دلار می شود ، خب خودش کلی خبر است.چیزی که شما درروزنامه ها راجع به آن مطلبی را نمی بینید ، درباره افرادی است که کاری که مناسب آنهاست را پیدا نکرده اند ، سالها به سختی کار می کنند و کم کم ثروت واقعی خود را بدست می آورند . این دسته از وقایع بسیار معمولتراز چیزی است که شما ممکن است فکر کنید و آنها خبر ( خاصی ) محسوب نمی شوند .

چیزی را به شما می خواهم بگویم؛ تنها پولی موجب خوشحالی شما می شود که خودتان  آن را بدست بیاورید . اگر تاکنون واقعا اتفاقی  پیش آمده است که شما پول زیادی را مجانا بدست آورده باشید، شرط می بندم که این پولها باعث خوشحالی شما نشده است.

و دیگر اینکه ، بهترین راه برای خراب کردن زندگی یک جوان این است که پول زیادی  به او ببخشید. شما برای اینکه صبح زود از خواب بیدار شوید به دلیلی نیاز دارید . برای بیشتر دوران جوانی شما ، همین دلیل است که می بایست به کار شما بیاید. در گوشه و کنار همین کشور (آمریکا) تعداد معدودی هستند که برنده بخت آزمایی می شوند ؛ اما قرار نیست که آن فرد ، من و یا شما باشیم . من و شما می خواهیم پول خود را از راه کارکردن بدست بیاوریم .

 

 

10 درصد از کل درآمدتان را پس انداز کنید

 

چه زمانی باید برای بازنشستگی نقشه بکشید ؟ جواب، همین حالاست . تنها 10 درصد از درآمدتان را  که هزینه می کنید را پس انداز کنید و درحساب پس انداز ویژه ای بگذارید . هنگامیکه زمان پرداخت مالیات سر رسید ، آنوقت شمابخشی از این پول را اختصاص به حساب پس انداز بازنشستگی خود بدهید، مابقی پول را هم می توانید عاقلانه سرمایه گذاری کنید . مهمترین چیزی که باید از آن مطمئن شوید این است که تحت هیچ گونه شرایطی نباید تا زمان بازنشستگی  یک قران از این پول را خرج کنید .(یعنی) نه برای عمل جراحی مادربزرگتان نه برای هدیه فارغ التحصیلی دخترتان و نه برای پرداخت کمی که برای خانه رویایی خود می پردازید .

اگر شما حقوق ماهیانه می گیرید ،10 درصد از فیش حقوقی خود را پس انداز کنید . مهم نیست که شما پولدار یا کم درآمد باشید ، اهمیت ندارد که صاحب چه میزان پولی هستید ، اول این 10 درصد را از روی پولتان بردارید .

این قضیه خصوصا برای شمایی که شغل آزاد دارید مهم است . اطمینان حاصل کنید که 10 درصد از کل درآمدتان را پس انداز کنید . همه چیزتان را خرج شغلتان نکنید ، در غیر این صورت  شما در پایان دوره کاری خود چیزی برای عرضه کردن ندارید .

آیا می خواهید خود را متقاعد کنید که این پیشنهاد خوبی هست یا خیر؟

 

مشکلی نیست ، از یک مرد بالای 40 سال بپرسید :«  اگر تا به حال 10 درصد از کل درآمدتان را که خرج کرده اید  پس انداز کرده بودید  همکنون صاحب چه مقدار پولی بودید ؟ »

این حرف را از من داشته باشید، زندگی کردن با  90درصد از درآمدتان  فرقی با خرج کردن تمام آن ندارد، روز به روز شما متوجه فرق آن نمی شوید . اما در طی سالها آن 10 درصد خود را نشان می دهد.

باید  جدی عمل کنید . آنوقت در اواخر سالیان زندگی دلایل خوبی برای خرج کردن اندوخته خود دارید . این طور نیست.

 

 

راز ثروتمند شدن

 

پس ازسالها ، کارهایی که هر روزه انجام داده بودید نتیجه خود را نشان میدهد .

وقتی عاشق کار خود هستید و به مدت طولانی سخت  کار کرده اید . دنیایی که خواهید داشت، بهترین خواهد بود .

به اقتصاد به دید یک سازمان پیچیده عظیم نگاه کنید . اگر یاد بگیرید که در مسیر درستی مشارکت کنید ، آنوقت اقصاد به شما پاداش می دهد . اگرغیرازاین باشد شما بی پول خواهید شد.

 کسب موفقیت و ثروت آسان است. کاری پیدا کنید که برای شما بهترین  باشد . سالهای زندگیتان را غرق کارتان کنید . و مقداری از این دوران را با نقشه پیش ببرید .

اگر از این دستورالعمل پیروی کنید . تضمین نمیدهم که شما میلیونرمی شوید. اما تضمین می کنم که زندگی مفید ، پرثمر و با نشاطی  خواهید داشت.

 و در نهایت اینکه،  با گذشت سالها، بهترین شانس را برای ثروتمند شدن بدست خواهید آورد.

 

 

نویسنده : Harley Hahn

مترجم: حبیب الماسیان

/ 4 نظر / 53 بازدید
شیر سجاد

سلام. من شما رو لینک کردم. لطفا بنده رو بانام راز ثروتمند شدن لینک کنید. ممنون

عباس

سللام حرفهای شما کاملا صحت دارد چراکه من این کاررا دارمانجام می دهم با تشکر....

علی

وبت عالی بود دوست عزیز ، خوشم اومد من تو رو لینک کردم توام منو لینک

mohammad

ممنون از این متن عالی