‌استقبال شهروندان نیشابوری از کنسرت موسیقی اصیل ایرانی گروه رهاوی

 

*‌استقبال شهروندان نیشابوری از کنسرت موسیقی  اصیل ایرانی گروه رهاوی

به گزارش خبرگزاری فارس از نیشابور، در کنسرت اصیل موسیقی که در نیشابور برگزار شد، محمد شمس‌آبادی آهنگساز و سرپرست گروه و نوازنده تار بود و حبیب الماسیان آواز را بر عهده داشت.

همچنین رضا شریعتی، مهدی افشاری، جاوید میر‌شاهی، آرمان نادری و محمود اسکندری با کمانچه، بم‌تار، دف، تنبک و تار موسیقی را نواختند.

رهاوی نام یکی از مقام‌های 12 گانه و یکی از گوشه‌های موسیقی اصیل ایرانی است که در آخر افشاری نواخته می‌شود.

در بخش اول مراسم تصنیف انتظار اثر محمد‌رضا شفیعی‌کدکنی در دستگاه شور، تصنیف شباهنگام اثر نیمایوشیج در دستگاه شور، تصنیف آه باران با شعری از حمید مصدق با آواز دشتی و چهار مضراب شور به یاد استاد مشکاتیان اجرا شد.

همچنین محمود اسکندری در بخش ویژه با تار، تک‌نوازی کرد.

پس از زمان استراحت بخش دوم با تصنیف‌های آن روزها و از دوست داشتن با اشعاری از فروغ فرخ‌زاد هر دو در دستگاه شور و تصنیف قدح شاده از مولانا در دستگاه شور برگزار شد.

این برنامه با استقبال شهروندان همراه بود به‌طوری که عده‌ای از مهمانان در کنار دیوارهای فرهنگسرا ایستاده بودند.

منبع : خبرگزاری فارس

 

 

 

انعکاس خبری کنسرت گروه رهاوی در نیشابور

 روزنه , پورتال جامع اطلاع رسانی نیشابور

وب سایت گروه استانها باشگاه خبرنگاران

باشگاه خبرنگاران

 

 

 

 

 

 

 

/ 4 نظر / 9 بازدید
حسين

يك فرصت استثنايي براي تمامي وبلاگ داران خريد مجموعه هاي آموزش زبان به صورت رايگان تا سقف 10000 تومان + ارسال رايگان به سراسر ايران براي كسب اطلاعات بيشتر با شماره 09175594952 - 09176166016 تماس بگيريد يا واريد سايت آرشيو دي وي دي به آدرس http://arshivdvd.com شويد و قسمت اخبار فروشگاه را مطالعه نمائيد يا به اي دي ياهو arshiv_dvd@yahoo.com ايميلي با عنوان راهنماي استفاده از خريد رايگان ارسال كنيد تا روند كار براي شما ايميل شود حاصلي مدير فروشگاه

هادی

سلام استاد. من غیر از کم کاری، نکردم کاری ! ( : خیلی خوشحال شدم پیام دادین. شما هم سلام برسونین خدمت خانواده محترم. شب خوش.[گل]