زمان و پول

زمان


تعیین زمان به خود شما بستگی دارد. اگر هر روزه بتوانید دست کم نیم ساعت در یک جای بی سرو صدا بنشینید و به مطالعه بپردازید آنوقت می توان گفت در وضعیت خوبی قرار دارید.
اما اگر نتوانستید چه کنید؟ لزومی ندارد که پشت پا به رویای صحبت کردن به زبان خارجی خود بزنید. شما می توانید در حالیکه به شستشوی لباسها و تمیز کردن خانه مشغول هستید و یا در هنگام انجام راهپیمایی صبحگاهی بوسیله یک واکمن هم به سی دی ها و نوارهای صرفا صوتی خود گوش کنید. نظرتان درباره گوش دادن در حین رانندگی به طرف محل کار چیست ؟ به طور مثال در هنگام رفتن به طرف محل کار و اوقاتی که در پشت چراغهای قرمز معطل می شوید می توانید همزمان به یک آهنگ گوش کنید و به یادگیری خودتان اضافه کنید.
سخن آخر اینکه , هر چقدر زمان بیشتری را صرف یادگیری کنید چه بهتر!
لازم نیست که چشمتان را به این وقت های هدر رفته بدوزید . پیشنهادهای دیگری هم در این زمینه وجود دارد تا شما هر چه موثر تر از وقتتان استفاده کنید و حتی زمانهایی را که از دست رفته نیز می دانید را مورد استفاده بهینه ای قرار دهید.

پول


پول این عامل هم بستگی به شرایط شما دارد. آیا واقعا یک روش چند هزار تومانی از یک روش ارزانتر خیلی بهتر است. ( مثلا تهیه مجموعه سی دی های آموزشی نصرت بهتر است یا خرید کتاب یک جلدی انگلیسی در سفر ) .
یا احتمالا به قول گفتنی ها " هر چقدر پول می دهی همان اندازه آش می خوری " است.
آیا اساسا این جا هم صدق می کند ؟ هر چند که تا حدودی مهم است اما به طور حتم تنها عامل این نیست. داشتن انگیزه و شورو اشتیاق برای یادگیری با روشهای ارزان , اما بسیار خوب حتی نتیجه بهتری را در پی دارد.

/ 2 نظر / 8 بازدید
گل گلدون غم

درود بر استاد الماسیان حالتون خوبه ؟ من همیشه از مطالب وبتون استفاده میکنم به لطف شما توی ترم دو الان ترم پنج هستم و مصمم به یادگیری پیشرفته زبان امیدوارم . براتون ارزوی موفقیت و بهروزی دارم . یا علی

ماکوان

مطالب زیبایی و مفیدی در وبتون دارید ممنون از راهنمایی هاتون !!! [قلب][خداحافظ]